„Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti.“
J. Werich

Koučink

Co to je koučink?

Koučink – je to ucelených soubor zásad, metod, přístupů, jimiž se kouč snaží, s využitím svých komunikačních schopností a specifických znalostí a dovedností z oblasti psychologie, způsobů lidského chování a mnohdy rovněž z oblasti neurologie dovést klienta tomu, že si sám klient ujasní kdo je, co chce, a tím mu může pomoci k zásadní změně jeho života k lepšímu. Kouč mu pomáhá i hledat a nacházet cesty jak takové změny uskutečňovat.

Jak se to liší od psychoterapie a poradenství?

Kouč neradí, je v rovnocenném postavení s klientem, koučovanému kouč klade otázky, na řešení si koučovaný přichází sám. Nazvala bych to, že společně s koučovaným ponořím do hlubiny jeho duše, života, nazvěte si to každý jak chcete. Hlavní je, že je pak sám překvapený, jaké perly tam vyloví či objeví.

Smysl koučování je pozvat pomocí otázek koučovaného do hlubokého, podnětného rozhovoru o jejich životě a osobních cílech

Čím mně může koučink prospět?

  • Rozhodujete se jak dál v složité životní situaci?
  • Věříte, že na zlepšení své situace máte vliv zejména Vy sami?
  • Máte odvahu dozvědět se o sobě víc?
  • Chcete vědět jak se správně rozhodnout?
  • Nevíte si rady?
  • Chcete změnit zaměstnání, nevíte kterou školu studovat?

Je toho daleko víc. Pokud pak pomocí koučinku najdete svůj cíl a záměr a porozumíte mu, už nemusíte rozmělňovat Vaši energii jiným směrem. Jsem připravená Vám pomoci.

Jakému koučinku se věnuji?

Mám praxi a know-how z koučinku:

  • Individuálního osobního koučinku
  • Individuálního zaměstnaneckého koučinku
  • Koučinku pro firemní management

Blíže o koučinku též na http://www.koucove.cz/sf/coach/detail/id/58.

Proč je koučink tak přínosný?

Podstatu koučinku dobře vystihuje jeden příběh o velké zaoceánské lodi, která se stěží dovlekla do přístavu v důsledků potíží s motorem. Několik proškolených lodních opravářů si nedokázalo poradit. Kapitán byl zoufalý. Tu si vzpomněli na starého pána, který po celý život opravoval parníky. Nakonec ho našli a přivedli. Tento si přinesl vlastní nářadí, jako to dělávali lékaři na venkově a okamžitě začal pečlivě zkoumat složitý labyrint trubek, který vyplňovaly motor. Během 15 min. se zaměřil na jedno místo, přidal k trubce drobnou součástku a začal na ni ostře klepat. Mezitím sledoval kontrolky motoru. Najednou motor naskočil a po několika dalších poklepech začal efektivně běžet. Ten starý pán si sbalil své věci na napsal kapitánovi fakturu na 5000 dolarů. “Cože?“ To je nějak moc! Byl jste tady jen 15 minut. Dejte nám tu fakturu rozepsanou na položky. Starý pán připsal: Náhradní součástka - 2 dolary. Vědět, kam klepnout - 4998 dolarů, tj. celkem 5000 dolarů.

Úsilí je důležité, ale vědět, kam to úsilí v životě a ve vztazích s ostatními nasměrovat, je to podstatné.

Obrátíte-li se na mne, pomohu Vám

Najdete mě i na registru akreditovaných koučů na www.koucinkcentrum.cz

Kolik stojí jedno sezení?

ČAS CENA (Kč)
1 hodina 700,-

O mně

Iva Komárková

Terapeutka celostní medicíny soustavně se věnující tradiční čínské medicíně, homeopatii a koučinku. Díky její nejvyšší farmaceutické kvalifikaci má znalosti a praxi ze západní medicíny, které využívá v léčbě východní medicínou. Toto jí umožňuje nabídnout komplexní, celostní přístup. Zaměřuje se na prevenci a odhaluje kořen nemoci. Jejím cílem není léčit, ale vyléčit, a to v rovinách těla, duše a sociálního prostředí. Nese vizi rodinného lékaře.

Více informací