propojení západní a východní medicíny

„Je velmi nesnadné nalézt štěstí v sobě.
A najít je jinde je nemožné.“
S. N. Chamfort

Homeopatie

Co je homeopatie?

Homeopatie je systém znalostí o individuálním vývoji organismu a způsob léčby podle těchto znalostí. Při výběru léku se používá tzv. princip podobnosti. Homeopatie umožňuje individuální přístup k diagnostice a léčbě pacientů. Používá léčivé prostředky vyzkoušené během 220 let své existence. To znamená, že homeopat ví vše o léku, který používá. Homeopatie nabízí strategii zdraví a je vynikající preventivní léčbou, protože pacienta bere a léčí vždy jako celek.

Je homeopatie alternativní metodou?

Jsme zásadně proti zařazení homeopatie mezi tzv. „alternativní“ druhy léčby, protože v mnoha případech je homeopatie v procesu uzdravování pacienta jedinou možnou cestou díky tomu, že:

  • homeopatické léky nikdy nevyvolávají vedlejší nebo nežádoucí účinky,
  • homeopatické léky jsou vhodné pro pacienty, kteří se léčí na různé druhy alergií nebo kteří nesnášejí standardní léky,
  • homeopatie je velmi vhodnou léčbou pro těhotné a kojící ženy, a také pro kojence a batolata, protože neobsahuje složité chemické látky, lehce se vylučuje a léky jsou vyrobeny z čistě přírodních surovin,
  • homeopatie dokáže léčit a úplně uzdravovat pacienty i v těžkých a komplikovaných případech, může pomoci lidem, kteří mají velké množství různých, spolu souvisejících nebo zdánlivě nespojitelných diagnóz a nemocí
  • homeopatickou léčbu můžeme bez problémů aplikovat u pacientů, kteří užívají i jiné léky nebo jinou léčebnou metodu
  • homeopatie pomáhá pacientům, kterým není za standardních podmínek pomoci
  • homeopatie je vynikající preventivní metodou
  • homeopatie dokáže léčit stavy, u kterých je těžké stanovit, nebo nelze stanovit diagnózu
  • homeopatické léky nevyvolávají psychickou ani fyzickou závislost

Je homeopatie novou léčebnou metodou?

Homeopatická léčba pomáhá lidem na celém světě už přes 220 let. Již v lékařských textech ze starodávného Babylonu, Egypta, Indie, Číny a Tibetu jsou popsány snahy o celkový a systémový přístup k pacientovi prosazovaný právě v homeopatii.

Je možné kombinovat homeopatika i s jinými léky nebo léčebnou metodou?

Homeopatie je velice šetrná přírodní léčba, nezatěžuje organismus. Homeopatika se dají kombinovat jak mezi sebou tak i s jinými léky a druhy léčby, například když chce pacient začít léčit nějaké své chronické potíže, neznamená to, že by měl vysadit jiné léky předepsané lékařem. Když se pak stav zlepšuje, postupně pacientovi lékař sníží dávky léků a po vymizení příznaků je třeba i úplně vysadí.

Co je cílem homeopatického vyšetření?

Cílem homeopatického vyšetření je určení individuality pacienta a jeho stavu a následně stanovení strategie léčby, která má pacientovi navrátit zdraví. Podle individuálních znaků pacienta pak lékař stanoví, jaké homeopatické léky, v jakém množství a kdy bude pacient užívat. Až po další návštěvě je možné dávkování upravit, popřípadě nasadit další léčiva a zvolit další léčebný postup.

Existují nějaká omezení pro pacienta při homeopatické léčbě?

U českých homeopatik žádná omezení nejsou, tablety můžete nechat volně rozpustit v ústech, polknout nebo rozpustit ve vodě nebo mateřském mléku. Je to dáno použitím nových technologií při výrobě.

V některých specifických případech by mohlo dojít ke snížení účinnosti léčby homeopatiky. Tomu se však lze vyhnout konzultací s homeopatem.

Vyzkoušela jsem za dobu své 20ti leté praxe různá homeopatika z různých zemí a musím uznat, že nejlepší účinnost mám z léků, která jsou upravená přímo pro českou populaci

O homeopatii se dá říci, že je to léčba „šitá na míru“. Ověřila jsem si dlouholetou praxí, že česká homeopatika jsou velmi dobře přizpůsobená české populaci, a i proto jsou účinná. To mimo jiné znamená, že česká homeopatika jsou vyráběna zejména z rostlin, které jsou součástí původní české flóry. Již Hippokratovi se připisuje myšlenka, že jídlo a léky by měly pocházet ze stejného regionu nebo země, odkud pochází pacient. Staří Číňané to odůvodnili tím, že člověk musí být v harmonii s přírodou, kde žije.

Kolik stojí homeopatické vyšetření?

ÚKON DÉLKA CENA (Kč)
diagnostika dospělý – vstupní vyšetření je současně diagnostika podle TCM i homeopatie 90 min. 1 100,-
dospělý – kontrola 30 min. 400,-
60 min. 700,-
diagnostika dítě – vstupní vyšetření 700,-
kontrola dítě do 4 let 200,-
dítě 4 - 15 let 400,-
homeopatie konzultace 30 min. 300,-

O mně

Iva Komárková

Terapeutka celostní medicíny soustavně se věnující tradiční čínské medicíně, homeopatii a koučinku. Díky její nejvyšší farmaceutické kvalifikaci má znalosti a praxi ze západní medicíny, které využívá v léčbě východní medicínou. Toto jí umožňuje nabídnout komplexní, celostní přístup. Zaměřuje se na prevenci a odhaluje kořen nemoci. Jejím cílem není léčit, ale vyléčit, a to v rovinách těla, duše a sociálního prostředí. Nese vizi rodinného lékaře.

Více informací

Reference

Děkuji Vám za Vaši léčbu, která mě zbavila dlouholetého užívání antidepresiv. Když jsem Vás nedávno navštívila po několika létech, byla jsem opět velmi spokojená. Masáž shiatsu je dokonalá. Odjížděla jsem nabitá novou energií a šťastná. Hana Podobová

Jezdím k Ivě na metodu RUŠ společně s koučinkem a jsem s ní maximálně spokojená. Svojí fenku jsem brávala s sebou, protože má už 6 let epileptické záchvaty a ty se zhoršovaly natolik, že je měla i několikrát týdně. Do té doby přicházely cca 1krát měsíčně. Věděla jsem, že Iva používá i homeopatii, a tak jsem ji poprosila, ať se mi na ní taky podívá. Vím, že zvířata běžně neléčí, ale já ji mám svoji fenku jako člena rodiny. Veterinář mi řekl, že to nejsou typické záchvaty a už si s ní nevěděl rady. O fenku jsem se bála, aby se jí to dále nezhoršovalo a nepřišla jsem o ní Sama jsem už nevěřila, že by se svých záchvatů mohla zbavit. A zabralo to. V průběhu dvou měsíců užívání homeopatik, které jsem ji dávala do vody, se výskyt záchvatů snížil, pak přes den záchvaty téměř nepřicházely a nyní se objeví jen zřídka. Žofie Šmejkalová

Moc ráda bych se podělila s mým, musím říci až osudovým, setkáním s paní Komárkovou, která mě doslova postavila zpátky na nohy. Přišla jsem za ní a požádala o pomoc s totálním vyčerpáním a psychickou únavou a doufala jsem, že pomocí metody RUŠ se budu opět cítit dobře jako dříve. Paní Komárková se do mně pustila z "gruntu", přes absolutní zdravotní vyladění tak i psychické srovnání. Vše je se vším propojené a díky tomuto poznání a přístupu této úžasné paní, která pomohla ne jenom mně, ale i mému synovi, který od mala měl zdravotní i psychické problémy, jsme odstartovali další etapu se 100% energii, chutí a pocitu klidu a štěstí. A o tom ten život má být! Ještě jednou velké srdečné díky! Jarka B.