propojení západní a východní medicíny

„Země – hospodář, člověk – host.
Čínské přísloví“

Fytoterapie

Fytoterapie je materiální část léčby v rámci čínské medicíny. Zdravotní stav je řešen prostřednictvím bylinných odvarů, sestavených podle individuálních potřeb, či univerzálnějších bylinných tablet. Tato metoda se využívá hlavně jako doplněk terapie.

Ve fytoterapii používám čínské bylinné směsi. V Číně se nejvíce používá forma odvaru (tzv. tang) kdy se předepsaná bylinná směs vaří cca 30 minut a pacient ji 2 krát denně popíjí. Tento odvar může dostat také už hotový v malých sáčcích.

Také se užívá a to hlavně u dětí forma jemně rozdrceného prášku (tzv. san), který pacient zalije vlažnou vodou či čajem a vypije i s drtí či ho krátce povaří (5-10 min.)

Další formou je forma lisovaných bylinných kuliček či tabletek (tzv. wan), které se zapíjí vodou nebo čajem.

Používám a doporučuji i české byliny.

Čínská diagnostika

Nedílnou součástí terapie v TČM je velmi důkladná diferenciální diagnostika založená především na teorii Yin/Yang a pěti prvků. V průběhu pohovoru klade terapeut množství otázek ohledně zdravotního stavu, životního stylu, stravy apod.; dále provádí za účelem stanovení diagnózy pohmat pulzu a diagnostiku z jazyka. Takto terapeut určí základní povahu problému a podle toho i nejvhodnější léčbu.

Tento postup je pro další úspěšnou léčbu velmi důležitý, protože podle základního ponaučení v TČM lze „stejné nemoci léčit odlišným způsobem a odlišné nemoci léčit stejným způsobem“. To znamená, že stejné onemocnění může mít u různých lidí a za různých podmínek odlišné příčiny a proto i následná léčba se bude lišit podle povahy onemocnění a naopak různá onemocnění mohou být způsobena stejnou příčinou a proto i další léčba bude u obou typů stejná.

Jak probíhá vstupní pohovor?

V terapiích tradiční čínské medicíny se klient aktivně podílí na své léčbě a svým aktivním přístupem napomáhá úspěšnosti celého léčebného procesu.

Při první návštěvě u terapeuta proběhne vstupní vyšetření, které trvá cca hodinu a půl. Toto vyšetření zahrnuje kompletní diferenciální diagnostiku dle TČM (tj. řadu otázek ohledně vašeho zdravotního stavu, životního stylu, onemocnění vyskytujících se v rodině apod.; dále pohmat pulzu a diagnostiku z jazyka). Poté terapeut stanoví diagnózu a navrhne další léčbu včetně dietetických doporučení a zdravotních pohybových cvičení.

Návrh terapie

Po vstupním vyšetření navrhnu způsob léčby. Ten bude zahrnovat jednu z terapií nebo jejich kombinaci v závislosti na povaze obtíží.

Kontrola

Během léčby je potřeba pravidelně konzultovat váš zdravotní stav s terapeutem, který pak může upravit další postup a případně změnit dávkování bylinných směsí.

Kolik stojí jedno sezení?

ÚKON CENA (Kč)
Vstupní vyšetření 1 100,-
Kontrola 700,-

O mně

Iva Komárková

Terapeutka celostní medicíny soustavně se věnující tradiční čínské medicíně, homeopatii a koučinku. Díky její nejvyšší farmaceutické kvalifikaci má znalosti a praxi ze západní medicíny, které využívá v léčbě východní medicínou. Toto jí umožňuje nabídnout komplexní, celostní přístup. Zaměřuje se na prevenci a odhaluje kořen nemoci. Jejím cílem není léčit, ale vyléčit, a to v rovinách těla, duše a sociálního prostředí. Nese vizi rodinného lékaře.

Více informací

Reference

Setkání s Ivou pro mě bylo rozhodující v době, kdy jsem se dlouhodobě nemohla zbavit přebytečných kilogramů. Nejprve jsem díky akupunktuře absolvovala „odhleňovací kúru“. Během měsíce mi zeštíhlel pas. Že by to nebyl tuk??? S Ivou jsme probraly (na míru pro mě) stravování a moje zlozvyky, se kterými jsem prostě musela přestat. Dostala jsem konečně dostatek informací, proč nejíst to a to, co se vlastně děje s mým tělem, které není v rovnováze. A já tak moc chci, aby moje tělo bylo v harmonii… Během několika dnů mě přestala pálit žáha, to byla moje noční můra. Uvědomila jsem si, že musím ke svému tělu přistupovat s láskou a starat se o něho. Denně cvičím harmonizační sestavu na doporučení Ivy, doma už mám k snědku jen to, co je pro mě nejlepší. Po dvou měsících už jsem si mohla koupit velikost č. 42, to byl můj sen. Nechte se inspirovat i vy. Iva je na všechno! paní Irena

K Ivě Komárkové jsem získala při jejím léčení důvěru v její moudrost. Její laskavý přístup v kombinaci s jejími schopnostmi vcítit se do člověka a jejími znalostmi mi otevřely úplně jiný úhel pohledu na léčbu nemoci. Mému malému synovi se 3 roky dělaly po celém těle vždy v určitém časovém období malé vřídky, které ho velice trápily. Po návštěvách u 5 různých specialistů a pokaždé jiné diagnózy jsem ztrácela víru v uzdravení (vždy pomohlo vše jen na chvíli a bylo vše zpátky). Po 2 návštěvách u Ivy Komárkové jsem opravdu přesvědčená, že je to odborník na svém místě. Můj syn po podávání homeopatik, použití akupunktury a po použití metody RUŠ (což mu přišlo jako hezké povídání s tetou) mu vřídky po měsíci léčby zmizely. Jsem velice ráda, že Iva Komárková se stala naším rodinným lékařem. Při jednom akutním zánětu středního ucha u mého syna jsem ráda využila jejích znalostí. Po použití akupunktury a fytoterapie došlo během 20 minut k úplnému odeznění zánětu a syn si už nadále na nic nestěžoval. Služeb Ivy Komárkové v případě potřeby využívá celá naše rodina a mohu ji vřele doporučit každému jako toho nejlepšího rodinného lékaře. Věra Lišková