propojení západní a východní medicíny

„Zdraví rovná se harmonie.“

Akupunktura

Akupuntura je nejznámější léčebnou metodou tradiční čínské mediciny. Ztělesňuje tisícileté zkušenosti čínských akupunkturistů. Je založena na harmonizaci energií v lidském těle. Pomocí tenkých jehel nabodávaných do přesně stanovených bodů na energetických drahách procházejících všemi lidskými orgány se odstraňují bloky bránící průchodu energie Qi (čti či) po energetických drahách, nebo řeší deficit či plnost energií. Obnovení průchodu energie znamená „oživení“ daného orgánu a přispívá k návratu k jeho plné funkčnosti. Působení akupunktury však není zaměřeno jen na jediný orgán, ale i na orgány další, jimiž procházejí příslušné energetické dráhy. Působí proto komplexně celostně, je zaměřeno na kořenové příčiny problémů a nemocí. Akupunktura je velmi vhodnou léčebnou metodou pro všechny věkové kategorie, od dětí až po seniory. Někdy je akupunktura jediná účinná alternativa léčby. Mám v ní velmi dobré výsledky včetně dětských pacientů. Provádím i některé speciální druhy akupunktury, například akupunkturu ušní, nebo „beauty“ akupunkturu, která významně přispívá k dlouhodobému zlepšení vzhledu.

Akupunktura způsobuje znovunastolení harmonie v toku Qi a tím přispívá ke zdraví. Pomocí akupunktury můžeme vyrovnat energii již při prvních obtížích a tím zabránit, aby se tato nerovnováha rozvinula až do nemoci.
Hlavním účelem akupunktury je uzdravit tělo a obnovit rovnováhu mezi fyzickými, emočními a duševními aspekty.

V posledních letech bývá stále častěji a s velkým úspěchem používána i u dětí a to i v kojeneckém věku. O rozšíření akupunktury dětí se zasloužil v Evropě hlavně pediatr Julian Scott

Jak probíhá vstupní pohovor?

Při vstupním pohovoru se ptám na nejrůznější otázky ohledně zdraví, životního stylu,stravy... Součástí kompletní diagnostiky je i pulzní diagnostika a diagnostiku z jazyka. Určím základní povahu problému a podle toho i nejvhodnější léčbu. Používám navíc i irisdiagnostiku, která není součástí diagnostiky TCM, ale výrazně přispívá k zlepšení a zkvalitnění diagnostiky

Trvá cca hodinu a půl. Poté stanovím diagnózu a navrhnu další léčbu včetně dietetických doporučení a zdravotních pohybových cvičení.

Dietetika podle TČM - stravovací systém, založený na principech tradiční čínské medicíny, podle nichž kvalitní strava tvoří základ pro kvalitní krev, Qi a zdravé fungování celého organismu.

Strava, kterou jíme, může působit na naše tělo stejně jako lék. Proto pokud chceme skutečně zlepšit svůj zdravotní stav, musíme začít s úpravou našich stravovacích návyků.

Jedno čínské přísloví praví: „Ze tří desetin léčí lék, ze sedmi desetin správná životospráva.“ Proto věnuje čínská medicína jídelníčku velkou pozornost. Pokud neupravíme stravovací návyky, bude účinek dalších léků (i bylinných) jen krátkodobý.

Jak se určuje terapie?

Po vstupním vyšetření navrhnu způsob léčby. Ten bude zahrnovat jednu z terapií nebo jejich kombinaci v závislosti na povaze obtíží. Přihlížím i podle toho, jestli chce klient léčbu pomocí TČM či pomocí homeopatik.

Akupunktura může být používána samostatně nebo v kombinaci s bylinou terapií.

Jak probíhají další kontroly?

Aby byla akupunktura úspěšná, je potřeba na ni docházet po určité časové období pravidelně. Četnost a délka těchto sezení se liší individuálně. Nejčastěji se jedná o půlhodinové až hodinové bloky jedenkrát za týden po dobu několika měsíců.

Další možnosti využití akupunktury

Ušní akupunktura

Čínská ušní akupunktura je součástí terapeutických metod K ošetření bodů se využívají klasické aku jehličky nebo semena s pevnou slupkou - vacárie - která se přitlačí na ušní bod a přelepí náplastí.

  • Aurikuloterapie je nejčastěji cílená na léčbu bolesti, akutní i chronické (bolesti hlavy, zad, kloubů, zubů, záněty, artrózy, apod.)
  • Dále jako dopomoc při hubnutí, odvykání kouření, detoxikaci, odvykání závislostí, ... ale vždy jako součást celku - změna zdravotního stylu

Redukce váhy

  • Uklidňuje žaludek a tlumí hlad
  • Zabraňuje vyplavování stresových hormonů a tím podporuje hubnutí tuků.
  • Nedochází k úbytku bílkovin a tím je potlačen následný jo-jo efekt.

3x aplikaci ušních jehel v 17 denních intervalech, první sezení je o změně 3x aplikaci ušních jehel v 17 denních intervalech.
První sezení je o změně zdravotního stylu, o problematice výživy a hubnutí a aplikaci jehel.
Následují 2 kontroly s novou aplikací jehel, každá trvá cca 30 min.
Před každou aplikací jehel je potřeba 24 hodin hladovět (je možné pít pouze neslazené nápoje, doporučuje se zelený čaj či vodu bez bublinek).
Cena: 1 000,- Kč (první blok 500 Kč, druhý blok 250 Kč a třetí blok 250 Kč)

Léčebná kúra – odstranění vrásek

Beauty je omlazovací technika, zaměřená na ošetření obličejových vrásek pomocí miniaturních jehliček a prostřednictvím metod tradiční čínské medicíny. Součástí je také klasická celotělová akupunktura, která uvede tělo do harmonie.

Krása uvnitř i navenek

Touha vypadat pěkně "navenek" platila před tisíci lety v imperiální Číně stejně jako dnes kdekoliv ve světě. Řada postupů je, naštěstí pro nás, zachována a pravidla, na kterých je založena, nejsou vázána časem. Rozdíl, ve srovnání se současnými metodami, ale hledejme v přístupu. Čínská medicína je založena na celostním řešení zdravotního problému a zahrnuje jak ošetření vnějšku (například odstranění vrásek), tak zejména léčbu "kořenů", nebo-li příčin, proč vrásky vznikají, což může být např. úprava funkce jater, ledvin či zažívacího traktu. Snahy o opravu "pouze" zevnějšku bez vyladění vnitřku nemají dlouhodobý a problém se vrací. Jak praví klasické texty, je třeba léčit nejen "větve", ale zejména "kořeny".

Ošetření vrásek – akupunkturou, ve většině případů jedenkrát týdně. Plná léčebná kúra odpovídá šesti týdnům. Používají se miniaturní jehličky (sterilní, jednorázové), pomocí kterých ošetřujeme vrásky na obličeji.

Systémová léčba potom zahrnuje příčinu tvorby vrásek a sestává z užívání bylinných směsí, systémové akupunktury či úpravy jídelníčku.

Moxování

Moxování - zahřívání akupunkturních bodů prostřednictvím bylin (především pelyňku) slisovaných do formy doutníku. Působí preventivně - pomáhá zlepšovat funkci imunitního systému, ale řeší také problém vyčerpanosti akupunkturních drah a celého organismu. Jde o doplňkovou metodu, kterou se pak mohou klienti ošetřovat také sami doma.

Moxování neboli požehování je jednou z nejpříjemnějších a nejúčinnějších léčebných i preventivních metod. Moxa se vyrábí ze sušených bylin (nejčastěji z pelyňku – Artemisia vulgaris), které se upravují do různých tvarů. V praxi se nejvíce využívají moxy ve tvaru doutníků, kterými se zahřívají určité akupunkturní body nebo celé soustavy těchto bodů. Moxa se vždy používá tak, aby bylo vnímáno pouze příjemné teplo, nikoli pálení.

ÚKON CENA (Kč)
Vstupní vyšetření 1 100,-
Akupunktura 700,-
Beauty akupunktura 1 100,-

O mně

Iva Komárková

Terapeutka celostní medicíny soustavně se věnující tradiční čínské medicíně, homeopatii a koučinku. Díky její nejvyšší farmaceutické kvalifikaci má znalosti a praxi ze západní medicíny, které využívá v léčbě východní medicínou. Toto jí umožňuje nabídnout komplexní, celostní přístup. Zaměřuje se na prevenci a odhaluje kořen nemoci. Jejím cílem není léčit, ale vyléčit, a to v rovinách těla, duše a sociálního prostředí. Nese vizi rodinného lékaře.

Více informací

Reference

Setkání s Ivou pro mě bylo rozhodující v době, kdy jsem se dlouhodobě nemohla zbavit přebytečných kilogramů. Nejprve jsem díky akupunktuře absolvovala „odhleňovací kúru“. Během měsíce mi zeštíhlel pas. Že by to nebyl tuk??? S Ivou jsme probraly (na míru pro mě) stravování a moje zlozvyky, se kterými jsem prostě musela přestat. Dostala jsem konečně dostatek informací, proč nejíst to a to, co se vlastně děje s mým tělem, které není v rovnováze. A já tak moc chci, aby moje tělo bylo v harmonii… Během několika dnů mě přestala pálit žáha, to byla moje noční můra. Uvědomila jsem si, že musím ke svému tělu přistupovat s láskou a starat se o něho. Denně cvičím harmonizační sestavu na doporučení Ivy, doma už mám k snědku jen to, co je pro mě nejlepší. Po dvou měsících už jsem si mohla koupit velikost č. 42, to byl můj sen. Nechte se inspirovat i vy. Iva je na všechno! paní Irena

K Ivě Komárkové jsem získala při jejím léčení důvěru v její moudrost. Její laskavý přístup v kombinaci s jejími schopnostmi vcítit se do člověka a jejími znalostmi mi otevřely úplně jiný úhel pohledu na léčbu nemoci. Mému malému synovi se 3 roky dělaly po celém těle vždy v určitém časovém období malé vřídky, které ho velice trápily. Po návštěvách u 5 různých specialistů a pokaždé jiné diagnózy jsem ztrácela víru v uzdravení (vždy pomohlo vše jen na chvíli a bylo vše zpátky). Po 2 návštěvách u Ivy Komárkové jsem opravdu přesvědčená, že je to odborník na svém místě. Můj syn po podávání homeopatik, použití akupunktury a po použití metody RUŠ (což mu přišlo jako hezké povídání s tetou) mu vřídky po měsíci léčby zmizely. Jsem velice ráda, že Iva Komárková se stala naším rodinným lékařem. Při jednom akutním zánětu středního ucha u mého syna jsem ráda využila jejích znalostí. Po použití akupunktury a fytoterapie došlo během 20 minut k úplnému odeznění zánětu a syn si už nadále na nic nestěžoval. Služeb Ivy Komárkové v případě potřeby využívá celá naše rodina a mohu ji vřele doporučit každému jako toho nejlepšího rodinného lékaře. Věra Lišková

K mému setkání s paní Ivou Komárkovou došlo po tom, co jsem na internetu pátrala po pomoci na moje déletrvající zdravotní potíže - stále se vracející bolest v krku, pocit "knedlíku" v krku, bolesti hlavy. Tyto potíže, i přes "kolečko" absolvovaných vyšetření na interně, endokrinologii, alergologii i gastroenterologii, stále přetrvávaly. Už při vstupním pohovoru si paní Iva získala mojí důvěru a s nadějí jsem přijala navrženou léčbu-kombinace fytoterapie, akupunktury a terapie RUŠ. V současné době jsem bez všech nepříjemných bolestí a můj celkový zdravotní stav a kondice se stále zlepšuje. Mimo to se vždy obejdu s dobrou radou a pomocí pro celou mojí rodinu. Nebojte se zkusit tento jiný způsob léčby, kontaktujte paní Ivu a najděte si pomoc tak, jako jsem si ji našla já! Paní B.D.